NEFF HOME APPLIANCES. INSPIRATSIOON LOOVUSEKS SINU KÖÖGIS.


Toit inspireerib inimesi ja inimesed inspireerivad meid. NEFF järgib seda põhimõtet kõiges, mida teeb. Ära laske ühelgi takistusel oma kokanduslikke ideid rikkuda. Meie uuenduslike toodetega valmivad imemaitsvad toidud, nii neljakäigulised õhtusöögid kui ka hõrgud magustoidud. NEFFi köök on valmis kõigeks.

TÄIUSTATUD 140 AASTA JOOKSUL


NEFF on pika ajalooga, kuid me ei ole kunagi loorberitele puhkama jäänud (arvestades sellega, kui head maitset loorberilehed annavad, kasutaksime neid pigem toidus). Kuid juba algusest peale on NEFF pidevalt paremaid lahendusi, uuendusi ja täiustusi otsinud. Usume, et alati saab teha veel pisut paremini – just nagu sinu lemmikretsepti puhul.

1877 - midagi on valmimas


1887. aastal ilmus ühe Saksamaal Baden-Württembergi provintsis asuva väikelinna puitraamiga maja katusele suits. Sinna olid sisse kolinud Carl Neff ja tema kuus partnerit, kes panid aluse esimesele NEFFi töökojale. Neil polnud siis aimugi, et see üks väike majake vallutab kunagi kogu Euroopa.

Carl Neff – oskus märgata potentsiaali

Enne seda, kui ta oma andeid ahjude valmistamisel rakendama hakkas, oli Carl Neff meisterlukksepp. Selles tehases valmisid esimesed NEFFi tooted, söeahjud, vaid kuue kätepaari abil. Seda vaadates näeksid kohe, kui hästi see valmistatud oli ja kui lihtne seda kasutada oli – kõik see iseloomustab ka nüüdisaegseid NEFFi seadmeid. Peale käsitöömeisterlikkuse oli Carl Neffil ka kõige tähtsam omadus: hea nina. Carli puhul tähendas see, et ta suutis alati klientide tulevasi vajadusi ette aimata ja talle omase nutikusega nende vajadustele lahendused leida.

1885 - küpsetamas belle époque‘i ajal


Ülemöödunud sajandi lõpp oli hea aeg elamiseks. Sel põhjusel kutsutakse seda ka belle époque‘ks, mis tähendab kaunist ajastut. Kogu mandril õitses kunst ja kultuur ning linnarahvas kogunes kohvikutesse, et auravat kohvi ja maitsvaid küpsetisi nautides parajasti kõige põnevamate teemade üle arutada. Carl Neff pani tähele, mis toimumas oli, ja töötas välja uut tüüpi ahju, mis aitas pagariäridel kasvava nõudlusega toime tulla. Nii aitasid NEFFi uued tööstuslikud ahjud Euroopa magusaisu rahuldada ning meeleolud kerge ja maitserohkena hoida.


1919 - VASTATES NÕUDLUSELE JA KASVADES

Kahe järgmise aastakümne vältel töötas NEFF palehigis oma köökides uuenduste ja uute mudelitega. Esimesena saabusid suured tööstuslikud ahjud ja seejärel viis NEFF täiuseni uue gaasiahju, mis pidi välja vahetama räpased söeahjud. 1919. aastal saabus turule pagariäridele mõeldud uus patenteeritud gaasiahi.

1949 – NEFF saab endale kaks poega


Ja kogu maailma kokkadel on põhjust tähistada. Miks? Kuigi sõjajärgsed aastad olid rasked ja toit üksluine, saabus NEFFi tehasest uus ahi, mis kokkadele palju rõõmu tõi. Esimest korda oli ahjus kaks eraldi reguleeritava kuumusega osa, mis võimaldasid seal erineva kiirusega valmivaid toite küpsetada.


Sinu teenistuses on NEFFi uus mudel – saa tuttavaks Alfrediga

Dr Alfred Neff oli asutaja Carli poeg, mistõttu võiks teda NEFFi uueks uhkeks mudeliks nimetada küll. Uus tulija Alfred päris oma isalt sõja ajal kogu äri ning asus varsti pärast seda oma isa jälgedesse, aimates kokkade vajadusi uuendusi tehes. Aga esmalt mängis NEFF koos oma uue direktoriga väikest rolli Saksamaa sõjajärgses taastumises, mille nimeks sai hiljem „Wirtschaftswunder“ (majandusime).VALMISTATUD SAKSAMAAL

Tehasetoodang kasvas sel ajastul tohutult ja vaid lühikese aja jooksul sai märgisest „Valmistatud Saksamaal” sellise inseneritöö kvaliteedi tähis, millele polnud vastast kusagil mujal maailmas. Selle imelise kasvu ja edu perioodil ei läinud kaua, kuni Alfred Neff hakkas otsima vallutamiseks köögikunsti uusi horisonte, lastes esmalt oma valvsa silma all valmida esimestel külmikutel ja saavutades seejärel suurt edu pesumasinate kategoorias.


1950 – uuendustest tulvil aastakümme


50ndatel oli kapitalism vabastanud tööstuse täispotentsiaali ja läänemaailm lausa pulbitses uuendustest. Samal ajal kui lavasid vallutasid väljakutsuvate tantsuliigutustega rokistaarid, tõi NEFF kööki veidi rock‘n‘roll‘i, tulles lagedale mitme uuendusega, nagu induktsioonpliit, mikrolaineahi ja Arcus-pliit. Alati oli oht, et asjad kuumenevad üle, kuid muretsemiseks pole põhjust. NEFF oli esimene tootja, kes varustas kõik oma ahjud termomeetriga.


1960ndad – taldrikuvirn on kõrge. Sama lugu on kodumasinatega


60ndatel kogus hoogu naiste võitlus sõltumatuse eest, mis tähendab, et köögis veedeti aega vähem ja need pidid ökonoomsemad olema. Nii muutusid ahjud suuremaks, et sinna korraga rohkem toitu mahuks, ja NEFF lasi müügile oma esimesed ruumi säästvad sissehitatud seadmed. Samal ajal oli kogu maailma hotelli- ja lennujaamaköökides aina sagedamini kuulda mikrolaineahju rõõmsat piiksumist. Ja selle põhjus? NEFF alustas esimeste tööstuslike mikrolaineahjude pakkumist.


1970ndad – küpseta nii, nagu sina seda soovid

Miks valida, kui saab võtta mõlemad! Oma uue Domino moodulpliidiga pakkus NEFF võimalust valida ühele pliidile just need elemendid, mida ise soovid: gaas, elekter, fritüür, grill või soojenduselemendid. Ja mis veelgi parem, tänu CIRCOTHERM-ahju leiutamisele sai nüüd toidud eri ahjuriiulitele küpsema panna, ilma et nende maitsed seguneksid. See andis kokkadele vajaliku vabaduse ning enam ei olnud hirmu, et magustoiduks olev kook endale kalaprae maitse saaks.


1980NDAD – VALMIS VÄLGUKIIRUSEL

80ndad olid toretsevad, täis energiat ja vabameelsust. CLOU aitas kõiki neid meeleolusid kogeda ka köögis. Tegemist ei olnud mõne uue tantsuliigutusega, vaid ahjutehnoloogiaga, mis muutis toidu kuuma ahju paneku tänu rullikutele ja siinidele palju lihtsamaks. NEFFi ahjud said siis ka sisevalgustuse, et saaksid jälgida, kuidas toit valmib. Nii sai sellest ideaalne aastakümme tormilisteks köögikatsetusteks.


1990NDAD – ELEGANTSI UUS TULEMINE

Tegemist oli NEFFi köögidisainis teedrajava aastakümnega, kus harilikest köögimasinatest, mis varem olid vaid praktilise väärtusega, sai omaette vaatepilt, mida võiks lausa elegantseks pidada. Pliitidele ja ahjudele ilmuvad kroomdetailid ja tippklassi muusikaseadmetelt tuttavad digitaalsed ekraanid. Kui sinu köök on näeb välja suurepärane, tahad kindlasti, et see nii ka jääks. Ja tänu NEFFi uuele tehnoloogiale EasyClean on see võimalik.


2000 – šikk funktsionaalsus


NEFFi ainulaadset disaini ja funktsionaalsuse kombinatsiooni tunnustatakse igal aastal tööstusauhindadega. Uue sajandi esikümnel jätkas NEFF oma pliidisarja täiustamist näiteks alumiiniumkorpustega, mis seadmetele lahedalt modernse välimuse andis. Meie jaoks peitub tõeline ilu aga seal, kus disain on kokku saanud praktiliste funktsioonidega. Vaata pealispinnast kaugemale, kust leiad eest imelised uued funktsioonid, nagu Circosteam krõbedate juurviljade armastajatele või asendamatu abiline Compact Cafe koduste kohvigurmaanide jaoks.


2010 – maagia kööki tagasi


Kahekümne esimese sajandi teisel kümnendil on NEFF veelgi maitsvama toidu valmistamise teel pöördunud maagia poole. Hästi, päris nii see siiski ei ole, kuid armastame mõelda, et meie kõige uuemates saavutustes on veidi maagiat. Näiteks VarioSteam. Tehnoloogia Variosteam lisab küpsetamise ajal ahju niiskust (auru), mille abil jäävad näiteks ahjupraed alati hõrgud ja mahlased (lihaarmastajad, rõõmustage!). Puhas köögimaagia on ka NEFFi pliidiplaat Flexinduction. Aseta pann selle tumedal läikival pinnal, kuhu soovid, ja see kuumeneb, samas kui kogu ülejäänud keeduala jääb jahedaks.


Tutvu tootevalikuga SIIN